Articles

Drużyna siatkówki dziewcząt awansuje do mistrzostw WPIAL

Drużyna siatkówki dziewcząt Ellwood City wykazała się odpornością w środowy wieczór, walcząc po stracie pierwszego seta i wygrywając mecz 3-1 z Avonworth, co stawia niepokonanych Wolverines w meczu o mistrzostwo WPIAL Class-2A w sobotę.

„To nie była łatwa droga, ale zawsze znajdujemy sposób, aby zebrać się razem i wygrać,” powiedziała trenerka Jenna Ricciuti. „Zwycięstwo zapewniło Wolverinom (17-0) ich pierwsze miejsce w meczu o tytuł, w którym Ellwood City zmierzy się z niepokonanym dotąd North Catholic

„To nie jest pierwszy raz North Catholic w takiej sytuacji”, powiedziała Ricciuti. „Chociaż mogą być przyzwyczajeni do wygrywania i bycia w tak wielkich meczach, nie wiem, czy widzieli drużynę z takim sercem jak my.”

Wyjazd zza pleców w środę, w tym zacięte zwycięstwo w czwartym secie dla gospodarzy Wolverines.

„Avonworth miało kilka bardzo silnych uderzeń, które były najlepsze w naszej obronie w kilku przypadkach, ale wróciliśmy, gdy tego potrzebowaliśmy. Nasze dziewczyny nigdy nie straciły nadziei i zachowały opanowanie, aby zrobić to, czego potrzebowały do walki i zwycięstwa,” powiedział Ricciuti.

Po przegranym pierwszym secie 13-25, Ellwood City odbiło się od dna, zapewniając sobie komfortowe zwycięstwo w setach, 25-17 i 25-16, aby objąć prowadzenie w meczu. Czwarty mecz był wyrównany, aż Ellwood City zwyciężyło 29-27, aby zapewnić sobie zwycięstwo nad 6-osobowymi Antelopami (11-5).

Breanna Reisinger i Danielle McCowin miały po 16 zabójstw dla Ellwood City. Angie Nardone zebrała drużynowo najwięcej asów (3) i asyst (32), a Angelina Ricciuti miała 6 bloków.

„Reisinger grała jak z nut”, powiedział Ricciuti. „Prowadziła zespół w kopnięciach (21) i zabójstwach (16) i nigdy nie przestała mocno rzucać. Ciężko jest przypisać to jednemu zawodnikowi, ponieważ każdy na boisku musi wykonywać swoją pracę. Nie da się zabić bez dobrego podania i nie da się zdobyć dobrego podania bez dobrego podania. „

Według Riccuiti, zespół poprosił o jogę w praktyce, aby przywrócić umysły graczy i ciała po wielkim tygodniu. Ellwood City pokonał Serra Catholic 3-0 w poniedziałek w drugiej rundzie akcji.

Mecz o tytuł odbędzie się o 15:00 w sobotę w Fox Chapel. Koszt biletu na finały WPIAL wynosi $10.00 – Sprawdź w szkołach zaangażowanych w dostępność biletów.

Najlepiej obsadzone Trojany (16-0 ogółem) zarobiły trzecią z rzędu podróż do finałów z 25-17, 25-11, 25-17 domu zamiatanie nr 5-sed Waynesburg (13-3 ogółem). Allison Feczko poprowadziła North Catholic z 18 zabójstwami.