Articles

Nap a jégkorong történetében: Wayne Gretzky utolsó meccsét játssza a New York Rangersben

Az NHL szünetében mi, a Last Word on Hockey-nál visszatekintünk minden egyes dátum történelmi jelentőségére a játék szempontjából. Megemlékezünk azokról a hokisportot alakító pillanatokról, amelyek ezen a napon történtek. Íme a mi pillantásunk erre az április 18-i dátumra a jégkorong történetében, amelynek főszereplője Wayne Gretzky.

Nap a jégkorong történetében

Wayne Gretzky utolsó NHL-meccsét játssza

1999: A Nagy Ő, immár a New York Rangers játékosa, utolsó NHL-meccsén asszisztot és 2857. pontját szerzi. A New York hosszabbításban 2-1-es vereséget szenved a Pittsburgh Penguins ellen. Jaromir Jagr az OT 1:22-kor szerzett góljával pecsételte meg a győzelmet.

Gretzky a meccs előtt videóra vett üzenetet kap bálványától, Gordie Howe-tól. A 99-es szám néhány győzelmi kört korcsolyázott a Madison Square Garden jégén. 894 góllal és 1.963 NHL-assziszttal fejezi be utolsó számait.

Más nevezetes események

1942: A Toronto Maple Leafs egy valószínűtlen összecsapás végén 3-1-re legyőzi a Detroit Red Wingst a Stanley Kupa döntőjének 7. mérkőzésén. Sweeney Schriner kétszer is betalált, mivel a Leafs volt az első csapat, amely 0-3-as hátrányból fordított.

1959: A Montreal Canadiens az első csapat, amely négy egymást követő évben megnyerte a Stanley Kupát. A Montreal két Bernie Geoffrion-gólnak köszönhetően 5-3-ra legyőzi a Torontót az 5. mérkőzésen.

1963: Dave Keon az első, aki két rövidzárlatos gólt lőtt egy rájátszásbeli mérkőzésen. A Leafs 3-1-re verte a Wingset a döntő 5. mérkőzésén.

1968: A St. Louis Blues és a Minnesota North Stars is megnyeri a franchise történetének első Game 7-es mérkőzését. A St. Louis 3-1-re veri a Philadelphia Flyerst, míg a Minnesota 9-4-re a Los Angeles Kingst.

1987: Pat LaFontaine a hosszabbítás 68:47 percében szerzett góljával véget vet a “húsvéti eposznak”. A New York Islanders 3-2-re felülkerekedik a Washington Capitalson az NHL történetének egyik leghosszabb mérkőzésén.

1994: A San Jose Sharks 5-4-re sokkolja a Red Wingset a nyugati konferencia negyeddöntőjének első mérkőzésén. A San Jose az első csapat az 1975-ös Isles óta, amely megnyerte első rájátszásbeli mérkőzését.

1996: Brian Bellows 9:05-ös góljával a Tampa Bay Lightning 2-1-re legyőzte a Philadelphiát a keleti negyeddöntő második mérkőzésén. Ez a Tampa Bay első győzelme az utószezonban.

2001: Patrick Roy, a Colorado Avalanche kapusa az első kapus, aki 200 utószezonbeli mérkőzésen játszott, mivel az Avs 5-1-re legyőzte a Vancouver Canucksot. Ez egyben Roy 125. playoff-győzelme.

2012: A Pittsburgh 10-3-ra kiütötte a Philadelphiát, és ezzel egyenlített a legtöbb gólt kapott idegenbeli csapatok között. A Pens beállította a legtöbb gól rekordját Ez a legtöbb gól, amit valaha egy szemben álló kiesés ellen szerzett.