Articles

Yacht Deckhand Jobs

Zależnie od wielkości jachtu, na pokładzie może pracować od jednego do 10 deckhandów, którzy niestrudzenie czyszczą i polerują jego zewnętrzną część, aby zawsze wyglądała jak najlepiej.

Opis stanowiska pracy jako pracownik pokładowy

Obowiązki pracownika pokładowego na jachcie są zróżnicowane i obejmują:

  • Codzienne czyszczenie powierzchni zewnętrznych jachtu, mycie, polerowanie i woskowanie jachtu, aż będzie lśnił
  • Pomoc bosmanowi i matowi(om) w projektach konserwacyjnych, takich jak szlifowanie, uszczelnianie i wypełnianie, oraz często przygotowywanie powierzchni zewnętrznych do lakierowania lub malowania
  • Pomoc w operacjach pokładowych i obsłudze linii systemowych
  • Prowadzenie tenderów i nadzór nad gośćmi w razie potrzeby podczas uprawiania sportów wodnych i nurkowania, lub podczas korzystania z zabawek wodnych
  • Ogólne obowiązki związane z bezpieczeństwem i nawigacją

Wymagane umiejętności i doświadczenie w pracy na stanowisku jachtowego sternika morskiego

Jako stanowisko podstawowe, na którym często wykonywane są proste i powtarzalne zadania, praca jachtowego sternika morskiego nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia w żeglarstwie, ale wymaga cierpliwości i pozytywnego nastawienia psychicznego. Pracownik ten musi czuć się komfortowo z myślą o długich dniach pracy wypełnionych zadaniami manualnymi, które prawdopodobnie będą polegały na zejściu po linie z burty jachtu lub wychyleniu się z RIB-a w celu wyczyszczenia jego zewnętrznej części.

Jeżeli chodzi o umiejętności, to dla jachtowego pracownika pokładowego korzystne będą umiejętności i predyspozycje związane z żeglarstwem rekreacyjnym, a także wcześniejsza wiedza z zakresu stolarstwa i mechaniki.

Na poziomie osobistym, jachtowy pracownik pokładowy będzie dobry w pracy w zespole. Prawdopodobnie jest to typ sportowca, który lubi przebywać na świeżym powietrzu, dlatego praca taka jak bosman będzie dla niego atrakcyjna.

Ubieganie się o pracę na stanowisku bosman jachtowy

Przed poszukiwaniem lub ubieganiem się o pracę na stanowisku bosman jachtowy, wszyscy kandydaci muszą posiadać ważne świadectwo sprawności fizycznej i psychicznej marynarzy, takie jak ENG1 lub równoważne, oraz przejść podstawowe szkolenie bezpieczeństwa STCW. Poziom Power Boat 2 lub wyższy jest również bardzo korzystny.

Pośrednik załogi jachtu z doświadczonymi rekruterami superjachtów, takimi jak YPI CREW, jest pierwszym krokiem do znalezienia pracy na stanowisku jachtowego pomocnika pokładowego, dzięki naszemu bezpośredniemu połączeniu z rekrutującymi kapitanami. Aby ubiegać się o pracę wachtowego, zarejestruj się na naszej stronie internetowej i prześlij swoje CV załogi oraz certyfikaty. Pamiętaj, aby regularnie „meldować się” i aktualizować swój profil online o najnowsze doświadczenia zawodowe i lokalizację. Nasi rekruterzy będą w kontakcie, jak tylko pojawi się odpowiednie wolne miejsce pracy.

How Much Does a Yacht Deckhand Earn?

On our last check, 87 deckhands anonymously contributed details of their yacht deckhand job and respective crew salaries to YPI CREW’s Yachting Salaries tool.

Wśród współpracowników pracujących zarówno na jachtach motorowych jak i żaglowych, odkryliśmy średnie miesięczne wynagrodzenia z dość spójne niezależnie od wielkości lub statusu jachtu, lub charakteru umowy. Dane pokazują, że deckhands pracujący na jachtach motorowych mogą spodziewać się zarobków pomiędzy €2,000 a €3,000 miesięcznie – lub umiarkowanie więcej, jeśli na stałe pracują na jednostce o długości ponad 101m. Pokładowi na jachtach żaglowych zarabiali nieco mniej, ze średnim miesięcznym wynagrodzeniem pomiędzy €1,800 a €2,900 miesięcznie.

Pokładowy na jachcie motorowym

Deckhand Motor Yacht Salary, Yacht Deckhand Jobs

Pokładowy na jachcie żaglowym

Deckhand Sailing Yacht Salary, Yacht Deckhand Jobs

Szukasz pracy jako pokładowy na jachcie? Śledź nasze aktualne oferty pracy na jachcie, aby dowiedzieć się o najnowszych rolach.