Articles

Yacht Deckhand Jobs

V závislosti na velikosti jachty může na palubě pracovat jeden až deset palubních dělníků, kteří neúnavně čistí a leští exteriér jachty, aby vždy vypadala co nejlépe.

Náplň práce palubního průvodce na jachtě

Náplň práce palubního průvodce na jachtě je různorodá a zahrnuje:

  • Každodenní čištění exteriéru jachty, mytí, leštění a voskování jachty, dokud nezáří
  • Pomoc šéfkuchaři a pomocníkovi (pomocníkům) při projektech údržby, jako je broušení, tmelení a vyplňování, a často příprava vnějších povrchů k lakování nebo natírání
  • Pomoc při provozu na palubě a manipulaci se systémovou linkou
  • Řízení tendru a dohled nad hosty podle potřeby během vodních sportů a potápění, nebo při používání vodních hraček na jachtě
  • Všeobecné bezpečnostní a navigační povinnosti

Požadované dovednosti a zkušenosti pro práci palubního průvodce na jachtě

Jako základní pozice s často jednoduchými a opakujícími se úkoly nevyžaduje práce palubního průvodce na jachtě žádné předchozí zkušenosti s jachtingem, ale vyžaduje trpělivost a pozitivní mentální přístup. Musí se smířit s myšlenkou, že bude pracovat dlouhé dny plné manuálních úkonů a praktické práce, při které bude pravděpodobně sjíždět po boku jachty nebo se vyklánět z RIB, aby vyčistil její exteriér.

Pokud jde o dovednosti, jachtařský palubní průvodce bude těžit z dovedností a schopností pro rekreační plavbu, stejně jako z předchozích znalostí tesařství a mechaniky.

Na osobní úrovni bude jachtařský palubní průvodce dobře pracovat v týmu. Pravděpodobně se bude jednat o sportovní typ, který je rád v přírodě, a proto ho práce palubního průvodce osloví.

Přihláška na pozici palubního průvodce na jachtě

Před vyhledáním nebo podáním přihlášky na jakoukoli pozici palubního průvodce na jachtě musí mít všichni uchazeči platný průkaz zdravotní způsobilosti námořníků, například ENG1 nebo jeho ekvivalent, a musí absolvovat základní bezpečnostní školení STCW. Nesmírně výhodné je také mít osvědčení Power Boat Level 2 nebo vyšší.

Zprostředkovatel zkušených náborářů superjachet, jako je YPI CREW, je prvním krokem k nalezení práce palubního průvodce na jachtě, a to díky našemu přímému spojení s náboráři kapitánů. Chcete-li se ucházet o práci palubního průvodce na jachtě, zaregistrujte se zde na našich webových stránkách a nahrajte svůj životopis a osvědčení posádky. Nezapomeňte se pravidelně „přihlašovat“ a aktualizovat svůj online profil o nejnovější pracovní zkušenosti a umístění. Naši náboráři vás budou kontaktovat, jakmile se objeví vhodné volné místo palubního průvodce.

Kolik vydělává palubní průvodce na jachtě?

Při poslední kontrole nám 87 palubních průvodců anonymně poskytlo podrobnosti o své práci palubního průvodce na jachtě a příslušných platech posádky do nástroje YPI CREW Yachting Salaries.

U přispěvatelů pracujících na motorových i plachetních jachtách jsme zjistili, že průměrné měsíční platy se poměrně shodují bez ohledu na velikost či status jachty nebo povahu smlouvy. Údaje ukázaly, že palubní dělníci pracující na motorové jachtě mohou očekávat výdělek od 2 000 do 3 000 eur měsíčně – nebo mírně více, pokud pracují trvale na lodi delší než 101 metrů. Palubní dělníci na plachetnici vydělávali o něco méně, průměrný měsíční plat se pohyboval mezi 1 800 a 2 900 EUR měsíčně.

Palubní dělník na motorové jachtě

Deckhand Motor Yacht Salary, Yacht Deckhand Jobs

Palubní dělník na plachetnici

Deckhand Sailing Yacht Salary, Yacht Deckhand Jobs

Hledáte práci palubního dělníka na jachtě? Sledujte naše aktuální nabídky práce na jachtě, kde najdete nejnovější pozice.