Articles

Kevin Harvick megelőzte Kyle Busch-t a bristoli éjszakai futam megnyeréséért | NASCAR

A stock-car racing két titánjának csatájában Kevin Harvick felváltva állt az élen Kyle Busch-sal, majd a záró körökben a NASCAR Cup Series címvédőjét tartotta maga mögött, és megnyerte a szombati Bass Pro Shops Night Race-t a Bristol Motor Speedway-en.

Harvick megszerezte szezonbeli kilencedik győzelmét, a második győzelmét a NASCAR 2020-as rájátszásának 16. fordulójában, és a harmadikat Bristolban. A Stewart-Haas Racing 4-es számú Fordjának pilótája 0,310 másodperccel előzte meg Busch-t, aki továbbra is frusztrált a győzelem nélküli szezonban.

RELATED: Hivatalos versenyeredmények

Harvick pályafutása során 58. alkalommal nyert a Cupban, ami a kilencedik legtöbb győzelem minden időkben. Busch a tavalyi szezonzárón, a Homestead-Miami Speedwayen aratott címvédő diadala óta 56 győzelemnél ragadt.

Bristol korlátozott számú szurkolónak adott el jegyeket, akik a lelátón végig szociálisan eltávolodtak. De elég hang volt ott ahhoz, hogy jelentős zajt csapjanak, és Harvick észrevette.

“Ember, csak köszönetet akarok mondani az összes szurkolónak” – mondta Harvick, miután átvette a kockás zászlót. “Annyira fel voltam dobva, amikor elkezdtük ezt a versenyt, miattatok és a Bristol Motor Speedway miatt.”

Harvick minden tudására szükség volt, hogy az utolsó 82 körös zöld zászlós futam során feltartóztassa Busch-t. Busch nyolc bristoli győzelemmel vezeti az aktív versenyzők között.

“Kyle Busch legyőzése Bristolban, ott egy kicsit rászorultam” – mondta Harvick, aki a rájátszás nyitányán, a Darlington Racewayen aratott győzelmével már biztosította helyét a 12-es fordulóban. “Egy lekörözött autónak ütköztem, és lyukat ütöttem a jobb első orromon, de tovább küzdöttem. Nincs vesztenivalónk.”

“Azért voltunk itt, hogy megpróbáljunk futamot nyerni. Tudom, hogy (a csapatfőnök) Rodney (Childers) mennyire élvez idejönni, és a fenébe is, hogyan ne élveznéd, hogy idejössz ennyi lelkesedéssel? Mindenki belefáradt abba, hogy otthon van.”

A bristoli éjszakai futam volt a 16 közé jutás kizáró eseménye, és az a négy versenyző, aki a határvonal alatt kezdte a versenyt – William Byron, a Sunoco Év Újonca címre pályázó Cole Custer, Ryan Blaney és Matt DiBenedetto – ott maradt, és kiesett a rájátszásból.

Busch és a Joe Gibbs Racing csapattársai, Denny Hamlin és Erik Jones a mezőny hátsó feléből indultak, miután a verseny előtti ellenőrzésen többször is hibáztak, de Busch végigrohant a mezőnyön, és az első szakasz második helyén végzett, a másodikat pedig megnyerte.

A zárófutamon Busch a 459. körben a forgalomban megelőzte Harvickot az élen. Tíz körrel később Harvick viszonozta a szívességet, amikor Busch lelassult Joey Logano lekörözött autója mögött. A hátralévő időben Harvick vezetett, bár Busch minden lehetséges versenysorozatot kipróbált, hogy megpróbálja utolérni a futamgyőztest.

“Egyszerűen nem volt elég ott a végén” – mondta Busch, aki a pontok alapján bejutott a 12 közé, csatlakozva a Richmond Raceway győztes Brad Keselowski, Hamlin, Martin Truex Jr, Logano, Kurt Busch, Aric Almirola, Clint Bowyer, Alex Bowman, Chase Elliott és Austin Dillon mellé. “A lekörözött autók határozottan problémát jelentettek.”

“Egyszerűen nem volt hely számomra, hogy megtegyem, amit tennem kell, hogy megkerüljem őt. Kevés lett – mit is mondhatnék?”

Két olyan versenyző, aki nem jutott be a rájátszásba – Jones és Tyler Reddick – a harmadik és negyedik helyen végzett, őket Almirola, Bowyer és Elliott követte. A nem playoff-pilóták közül Chris Buescher, Ryan Preece és Michael McDowell egészítette ki a top 10-es sorrendet.

Byron versenye és playoff-futama hirtelen és váratlanul ért véget a 232. körben. Joey Gase 51-es Fordja lelassult a hátsó egyenesben, ami egy láncreakciót indított el, amelyben Byron 24-es Chevrolet-je belecsapódott Christopher Bell 95-ös Toyota-jának hátuljába.

Mivel Byron nem tudta folytatni a versenyt, a rájátszás véget ért.

“Azt hiszem, az 51-es autó az egyenes közepén felborult” – mondta egy csalódott Byron, miután elhagyta az autóját. “Amilyen gyorsan futottunk az élen, pont a 95-ös számú autó mögött voltam, és szó szerint nem volt hova mennem. Nem tudsz megállni az egyenes közepén, amikor mindenki ennyire elkötelezett az élmezőny iránt.”

“Egyszerűen nevetséges, hogy emiatt kiestünk. Őszintén szólva azt hittem, volt esélyünk arra, hogy az első öt-hét helyen végezzünk. Az autó nagyon, nagyon jó volt. Csak néhány jó boxkiállásra volt szükségünk. Valószínűleg a kilencedik vagy a tizedik helyen álltunk. Szuper kiábrándító – vissza kell mennem és meg kell néznem, mert ez elég nevetséges volt.”

Blaney és DiBenedetto, akiknek meg kellett volna nyerniük a versenyt a 12. fordulóba jutáshoz, a 13., illetve a 19. helyen végeztek. Custer a 23. hely után kiesett.

MEGJEGYZÉS: Kevin Harvick 4-es számú Stewart-Haas Racing Fordja átment a NASCAR verseny utáni ellenőrzésén. Nem volt semmi probléma.