Articles

NYRR Women’s Half-Marathon – Manhattan, NY – 4/18/2021

Celebrating Sisterhood in Central Park

Chłodny wiosenny dzień przywitał ponad 6,100 kobiet w Central Parku w niedzielny poranek na SHAPE Women’s Half-Marathon. Z 15-letnią tradycją wzmacniania pozycji kobiet w każdym wieku i o różnych umiejętnościach, ten wyścig jest w całości poświęcony siostrzeństwu.W rzeczywistości Central Park był pełen znajomych twarzy.

W ramach wyścigu odbył się trzeci doroczny program mentorski Women Run the World Relay &, który uhonorował 13 wybitnych kobiet i pokazał znaczącą rolę, jaką kobiety odgrywają jako liderki i influencerki, jednocześnie podkreślając znaczenie wspierania, inspirowania i wzmacniania następnej generacji kobiet. Każda z 13 wyróżnionych osób została połączona z podopieczną z programu NYRR „Run for the Future”, który szkoli nowojorskie licealistki, aby przebiegły swój pierwszy bieg na 5 km, zbudowały i wzmocniły pewność siebie oraz zarobiły pieniądze na studia. Każda para biegła lub szła przez jednomilowy odcinek trasy jako część zespołu sztafetowego.

Najwyższe miejsce w dzisiejszym biegu zajęła Askale Merachi z Urban Athletics, która przekroczyła metę w 1:15:18, prawie cztery minuty przed drugą w kolejności Kate Pallardy z Central Park Track Club-New Balance, która ukończyła bieg w 1:19:11. Mary Bida z CPTC zajęła trzecie miejsce z czasem 1:23:40.

Pierwszą, która przekroczyła linię mety @shapehalf jest Askale Merachi z Urban Athletics Club! #WomenRunTheWorld