Wilfredo Vázquez Jr.

Külső videó

video icon

A Wilfredo Vázquez Jr. vs. Marvin Sonsona , itt tekinthető meg

Vázquez Jr. 2006. december 18-án a floridai Kissimmee-ben megrendezett eseményen debütált profiként. Ezen az eseményen a szintén profiként debütáló Octavius Davis ellen küzdött, Vázquez az első menetben kiütéssel nyerte a mérkőzést. Második profi mérkőzésére 2007. február 2-án került sor Daniel Lornezano ellen a floridai Miamiban rendezett bokszmérkőzésen. Vázquez 2007 első felében további három mérkőzést nyert kiütéssel, Danny Esquivel, Cature Hicks Juan Camacho és Jaime Villa ellen, Kissimmee-ben és Miamiban megrendezett bokszmérkőzéseken. Vázquez első Floridán kívüli mérkőzésén 2007. augusztus 25-én vett részt, egy Bayamónban, Puerto Ricóban megrendezett mérkőzésen. Ezen az eseményen az első menetben kiütéssel győzte le Anthony Chacont. 2007. szeptember 14-én Wilfredo pályafutása során először vett részt egy hat menetesre tervezett mérkőzésen, a harmadik menetben technikai KO-val nyerte meg a mérkőzést. 2007. december 15-én Vázquez a mexikói Cancúnban Jorge Cardenas ellen bokszolt. A bírók döntetlenre értékelték a mérkőzést, ami az első eset volt, hogy nem nyert profi karrierje során. A ringbe 2008. március 28-án tért vissza, amikor Corey Goodwin ellen küzdött, és a harmadik menetben kiütéssel megnyerte a mérkőzést. Két hónappal később kiütéssel győzte le Moises Carrasquillót. 2008. július 26-án Vázquez diszkvalifikációval legyőzte Felipe Almanzát. Az eredményt azután állapították meg, hogy Almanza a negyedik menet befejezése után megpróbálta megrúgni Vázquezt. Első címvédési lehetőségére 2008. szeptember 12-én került sor, amikor Adolfo Landeros ellen küzdött a betöltetlen WBO Latino szuper nagypehelysúlyú bajnoki címért. Vázquez a nyolcadik menetben technikai KO-val nyerte meg a regionális bajnokságot.

2008. november 21-én tért vissza a küzdelmekbe, amikor Victor Martínez ellen lépett ringbe a bajnoki címéért és a WBA Fedecentro betöltetlen címéért vívott mérkőzésen. Vázquez lassú tempóban nyitotta a mérkőzést, az első menetet arra használta fel, hogy tanulmányozza ellenfelét. A második menet után Vázquez gördülékenyebben kezdte végrehajtani a támadásokat, és előnyére használta a jabeket és az ellentámadásokat. A második félidőben továbbra is nyomta a támadásokat, a hetedik etapban pedig szolid kombinációkat szerzett. Martínez a kilencedik és a tizedik menetben feljavult, hatékonyabb volt támadásban. A következő szakaszban Vázquez visszanyerte az irányítást a támadás tempója felett, és kiütést ért el. Ez a tempó folytatódott az utolsó menetben is, Martínez kombinációkat kapott. Az egyik ilyen támadást követően Vázquez egy balhorgot kapcsolt, amitől Martínez a vászonra esett, és nem tudta folytatni, mielőtt a bíró tízig számolt volna, ami kiütéshez vezetett.

2009. március 13-án Vázquez visszatért a küzdelembe, és megvédte a WBA Fedecentro bajnoki címét José Ángel Beranza ellen. A mérkőzés elején mindkét ökölvívó ütéseket váltott, mielőtt Vázquez nyugodt tempót tudott alkalmazni, ami neki kedvezett. A harmadik menet elején Beranza jobb támadójátékot mutatott be, de a menet későbbi részében elvesztette az irányítást a küzdelem tempója felett. Vázquez a negyedik menetet támadással kezdte, és ez a tempó folytatódott az egész fejezetben. Miután az ötödikben figyelmeztetést kapott “durvaságért”, Beranza a hatodik és a hetedik menetben nem tudott hatékonyan válaszolni. Ezt kihasználva Vázquez a maga javára fordította a támadást, és megteremtette az irányítást a küzdelem tempója felett. Beranzát végül pontlevonással sújtották tiltott taktika alkalmazása miatt. A tizenkettedik menet után a mérkőzés kimenetelét a bírók döntötték el, akik 118-109, 119-108 és 120-106-os pontszámokat adtak Vázquez javára. 2009. július 17-én Cecilio Santos ellen bokszolt, és a második menetben kiütéssel nyert. 2009. november 20-án Vázquez megvédte a regionális bajnoki címét Genaro García ellen egy világbajnoki kieséses mérkőzésen. Az első szakaszban jabekkel és mozgással dominált, de García a menetek előrehaladtával nyomást tudott gyakorolni a küzdelemre. A hetedik menetben a két ökölvívó kombinációkat váltott, de Vázquez kiütést ért el, és folytatta a támadást. Ennek következtében a bíró technikai kiütéssel megszakította a küzdelmet.

WBO szuper nagyváltósúlyú bajnok és világrekordok felállításaSzerkesztés

Vázquez első világbajnoki mérkőzését 2010. február 27-én, a bayamoni Rubén Rodríguez Coliseumban rendezték meg. Ellenfele a korábbi WBO szuperlégsúlyú címvédő, Marvin Sonsona volt, a Juan Manuel López által üresen hagyott WBO szuperpárnasúlyú világbajnoki cím volt terítéken. A kártya a Haciendo Historia (szó szerint: “Történelmet írva”) nevet kapta, mivel Vázquez több rekord felállítására is lehetőséget kapott, míg Sonsona a történelem legfiatalabb két súlycsoportos bajnoka lehetett. Az első menet lassú volt, mindkét bokszoló arra használta fel, hogy tanulmányozza ellenfele taktikáját, Sonsona kissé agresszív volt, ő nyerte a menetet. A következő fejezetben Sonsona egyenes balos ütéseket alkalmazott, míg Vázquez jobbos ütések sorozatával sebezte meg. Ez a minta folytatódott a harmadikban is, amikor a kötelekhez szorította Sonsonát, és a támadásait a testre összpontosította, meghorzsolva ellenfele bal arcát is. Annak ellenére, hogy Sonsona védekezett, egyszer egy felütéssel tudott kontrázni. A negyedik menet úgy kezdődött, hogy Vázquez nyomta a támadást, míg ellenfele hátát a köteleknek tartotta a kontrázási szándékkal. Sonsona azonban nem tudott sikeresen kapcsolódni, miközben felütéseket dobott. Vázquez folytatta a támadást, és egy fejre és a májra irányuló kombinációt ért el, amely megsebezte ellenfelét, aki nem tudott talpra állni, mielőtt a bíró védőszámlálása befejeződött volna. Ezzel a kiütéses győzelemmel több bokszrekordot is felállított, például ő lett az első bokszoló, aki úgy nyert világbajnoki címet, hogy egyetlen amatőr versenyen sem vett részt. Az ökölvívó apjához csatlakozva a harmadik apa-fia páros lett, amely világbajnoki címet nyert, az első, aki ezt ugyanabban a divízióban tette, és az első fiú, akit háromszoros bajnok apa edzett, és aki címeket nyert. Mellesleg ő lett az első ökölvívó is, aki világbajnoki címet nyert, miközben annak az embernek a fia népszerűsítette, aki az apja sikeres bajnoki küzdelmeit is népszerűsítette.

Vázquez első címvédése a kötelező kihívó, Bedák Zsolt ellen volt. A két bokszoló az első hat menetben végig ütéskombinációkat váltott egymással. A hetedikre Bedák a kimerültség jeleit kezdte mutatni, ami ellene billentette a küzdelmet. Ennek következtében Vázquez teljesen átvette az irányítást a támadásban, és végül a tizedik menetben kiütést ért el. Bedák még a bírói védekező számolás befejezése előtt talpra tudott állni, de a sarka ezt követően beadta a küzdelmet.