Articles

Kdy je na Channel 4 finále mistrovství světa ve fotbale 1966?

Lockdown se může pochlubit spoustou vzpomínek na klasické fotbalové zápasy a památné sportovní momenty, ale nyní jsme si přiblížili ten největší z nich z anglického pohledu.

Finále mistrovství světa ve fotbale v roce 1966 je jednoduše největším okamžikem v národní fotbalové historii, jedinečnou událostí, které se nikdy předtím nepodařilo dosáhnout a od té doby se ji nepodařilo zopakovat.

Nejenže je toto finále kultovní, ale byl to docela mimořádný zápas, na který se dalo dívat i bez kontextu finále mistrovství světa.

Anglie se ve Wembley utkala s mocným Západním Německem a zbytek je historie…

Nyní si můžete naladit a sledovat celý zápas živě a zdarma a my pro vás níže máme celý průvodce.

Podívejte se na našeho průvodce, jak o víkendu sledovat finále mistrovství světa 1966.

Kdy bude finále mistrovství světa 1966 v televizi?

Zápas bude vysílán v neděli 7. června 2020 odpoledne.

V kolik hodin je výkop zápasu?

Přenos zápasu začíná ve 13:30.

Který kanál vysílá finále mistrovství světa ve fotbale 1966?

Finále mistrovství světa ve fotbale 1966 si můžete naladit na kanálu Channel 4.

Případně můžete zápas živě přenášet prostřednictvím online služby All 4.

Kdo vyhrál finále mistrovství světa 1966?

Pokud jste se dostali až sem, aniž byste to věděli, pravděpodobně si to nezasloužíte vědět….

Jistě, Anglie si v roce 1966 došla pro vítězství a před 96 924 fanoušky ve Wembley získala svůj první a jediný titul mistra světa v historii.

Na konci 90. minuty byl stav utkání vyrovnaný 2:2.

Na konci 90. minuty byl stav utkání vyrovnaný 1:1. Za Anglii se do listiny střelců zapsali Geoff Hurst a Martin Peters, zatímco za Západní Německo se trefili Helmut Haller a Wolfgang Weber.

Hurst znovu udeřil ve 101. minutě, což byl pravděpodobně nejslavnější gól, jaký kdy ve světovém fotbale padl, přičemž se objevily náznaky, že celý míč nepřešel brankovou čáru. Útočník svůj hattrick – a vlastně i celý zápas – završil v poslední minutě ikonickým zásahem, když fanoušci vtrhli na hřiště.

Anglie triumfovala 4:2 a vyvolala legendární scény po celé zemi, na které se bude navždy s láskou vzpomínat.