Articles

NYRR ženský půlmaraton – Manhattan, NY – 18. 4. 2021

Oslava sesterství v Central Parku

Chladný jarní den přivítal v neděli ráno v Central Parku více než 6100 žen na SHAPE ženském půlmaratonu. Tento závod s patnáctiletou tradicí posilování žen všech věkových kategorií a schopností je především o sesterství, a proto byl Central Park plný známých tváří.

Součástí závodu byl i třetí ročník štafetového běhu Women Run the World &Mentorship Program, který ocenil 13 významných žen a ukázal významnou roli, kterou ženy hrají jako vůdčí a vlivné osobnosti, a zároveň zdůraznil důležitost podpory, inspirace a posilování další generace žen. Každá z 13 oceněných byla spojena s mentee z programu NYRR Run for the Future, který trénuje newyorské středoškolačky, aby uběhly svůj první pětikilometrový závod, vybudovaly a posílily si sebevědomí a vydělaly peníze na studia. Každá dvojice běžela nebo šla úsek trati dlouhý jednu míli jako součást štafety.

Nejlépe se v dnešním závodě umístila Askale Merachiová z Urban Athletics, která proběhla cílem v čase 1:15:18, téměř čtyři minuty před druhou Kate Pallardyovou z Central Park Track Club-New Balance, která doběhla v čase 1:19:11. Třetí místo si zajistila Mary Bida z CPTC v čase 1:23:40.

První protíná cílovou pásku @shapehalf Askale Merachi z klubu Urban Athletics! #WomenRunTheWorld